Cuma, Temmuz 19

Venezuela Devlet Başkanı Maduro’ya yönelik suçlamalar çok konuşuldu! “Türk bankalarında 5 milyar doları var, Türkiye’ye kaçacak”

Güney Amerika ülkesi Venezuela’da yapılacak seçimler öncesinde ülke tam anlamıyla alevler içinde. Muhalefet adayının ortaya çıktığı anketlerde, mevcut lider Nicolas Maduro’nun seçim sonuçlarına bağlı olarak Türkiye’ye kaçacağı yönündeki açıklama gündeme bomba gibi düştü. Perulu gazeteci Bayly, iktidarda kalabilmek için 28 Temmuz seçimlerinin çok önemli olduğunu belirterek, “Maduro ve destekçileri biliyor ki ülkedeki seçimler özgür ve adil olursa demokratik muhalefet büyük bir farkla seçimleri kazanacak.”

MADURO İLE TÜRKİYE ARASINDA NASIL BİR İLİŞKİ VAR?

Maduro, Hugo Chavez’in 5 Mart 2013’teki ölümünden üç gün sonra yemin ederek başkan oldu.

Türkiye, 2018’den bu yana gıda ve kişisel hijyen ürünleri de dahil olmak üzere Venezuela’ya ihracatını artırdı.

deniz

Reuters’in haberine göre Güney Amerika ülkesi Venezuela, miktarı henüz kamuoyuna açıklanmasa da Türkiye’ye önemli miktarda altın sattı.

Türkiye’ye ilk üst düzey ziyaretini 6 Ekim 2017’de düzenleyen Maduro, Ankara’ya geldiğinde şu açıklamayı yaptı: “Türkiye’ye inandığımız için geldik. “Yeni bir gücün doğduğunu biliyoruz.”

Maduro, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ağırlandı ve Türkiye ile Venezuela arasında beş farklı anlaşma imzalandı. Bu anlaşmalar arasında Karakas-İstanbul hattındaki sefer sayısının arttırılması, turizm, tarım ve hayvancılık ve güvenlik anlaşmaları yer alıyordu.

Toprak

Maduro ve heyeti, 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Erdoğan’ın 9 Temmuz 2018’de düzenlenen göreve başlama törenine de katıldı. Beştepe’deki açılış töreninde hazır bulunan Maduro, daha sonra dizinin setlerinden biri olan Diriliş: Ertuğrul’un setini ziyaret etti. bir dönemin popüler televizyon dizisi.

Eşi Cilia Flores ile birlikte Türk dizilerini izlemeyi sevdiklerini belirten Maduro, “Diriliş Ertuğrul”, “Muhteşem Yüzyıl” ve “Payitaht Abdülhamid” dizilerini izlediğini belirterek, “Diriliş Ertuğrul şu ana kadar en sevdiğim diziydi. ama artık favorim Kuruluş Osman’dır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dönüş ziyaretini 3 Aralık 2018’de gerçekleştirdi. Karakas’a giden Erdoğan’ın bu ziyareti, Türkiye’nin Venezuela’ya devlet başkanları düzeyinde yaptığı ilk ziyaret oldu. Ziyarette iki ülke arasında 10 farklı anlaşma imzalandı.

Sıkmak
Saç ekiminde “gizli” tehlike! "Gençlerde daha ölümcül ve daha kötü sonuçlara yol açıyor.”Saç ekiminde “gizli” tehlike! “Gençlerde daha ölümcül ve sonuçları daha kötü”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber