Cuma, Temmuz 19

Antonio Costa Avrupa Konseyi’nin yeni başkanı oldu

Belçika’nın başkenti Brüksel’de Birlik ülkelerinin devlet ve hükümet başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen AB Liderler Zirvesi’nde, yapılan seçimlerin ardından önümüzdeki 5 yıl içinde AB’yi yönetecek isimler belirlendi. Avrupa Parlamentosu 6-9 Haziran’da toplandı.

Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Ursula von der Leyen’in 5 yıl daha Avrupa Komisyonu Başkanı olarak kalmasının önerildiğini duyurdu.

Michel, eski Portekiz Başbakanı Antonio Costa’nın AB Konseyi başkanlığına seçildiğini ve Estonya Başbakanı Kaja Kallas’ın AB’nin dış ilişkiler ve güvenlik politikasından sorumlu yüksek temsilcisi olarak önerildiğini söyledi.

Costa’nın yanı sıra diğer isimlerin de bu görevi üstlenebilmeleri için 16 Temmuz’da Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’ndan güven oyu almaları gerekecek. (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Şanlıurfa'da koruma altındaki çocuğa ilişkin iddialara ilişkin açıklamaAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Şanlıurfa’da koruma altındaki çocuğa ilişkin iddialara ilişkin açıklama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber