Güncel Haberler

Uçaktan indi! Törenle karşılanınca o da şaşırdı

2023 yılında 1 milyon yolcu kapasitesine ulaşacak olan Rize-Artvin Havalimanı’nda milyonuncu yolcu olan 57 yaşındaki Emine Ataman, kutlamayla karşılandı. Etkinlikte Ataman’ı, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş ve Artvin Valisi Cengiz Ünsal karşıladı. Karşılamanın ardından kutlama programının yapılacağı alana geçtik. Milyonuncu yolcuyu taşıyan uçağın personeline ve pilotuna da hediyeler verildi. Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nu cep telefonuyla görüntülü arayarak vatandaşlara görüşlerini aktardı.
İlk takvim yılında milyonuncu yolcuyu ağırladığını iddia eden Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, şunları söyledi: “Bugün güzel bir gün. 3-4 ay önce vali olarak ilk defa havalimanına geldiğimizde havalimanına sormuştuk. mülki amir kaç yolcumuz vardı ve ‘bu sene 1 milyon alacağız’ dedi. Ben de ‘O halde bir milyonuncu yolcuyu törenle karşılayalım’ dedim. Bugün ilk takvim yılında bir milyonuncu yolcuyu ağırlıyoruz. 1 Ocak’ta milyonuncu havalimanı yolcumuzu ağırladık. Aslında ailesini şaşırttı ama onun için de sürpriz oldu. Bu havalimanı açısından çok olumlu bir şey. “Bu programda yolcu olarak gelen her misafirimize çay ikram ettik. Bugün uçakla” dedi.

“Umarım Allah bize 10 milyon insanı görme fırsatı verir.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, programda 10 milyon yolcuyu canlı bağlantıyla görmek istediğini belirterek, şunları söyledi: “Bu vesileyle havalimanımıza ne kadar ihtiyaç duyulduğu, ne kadar ihtiyaç duyulduğu kayıt altına alındı. Bu etkinlikten dolayı Rize ve Artvin il yetkililerine Antalya’dan selamlar gönderiyorum. Havalimanımız hayırlı olsun. Bir ulaşım projesi değil aynı zamanda bir mühendislik çalışmasıdır. Bu vesileyle başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah Allah bize 10 milyon insanı görme fırsatı verir” dedi.

“Bugün Artvin’imiz ve Rize’miz için büyük bir gün”

Havalimanının her açıdan ayrıcalıklara sahip olduğunu belirten Artvin Valisi Cengiz Ünsal, şunları söyledi: “Bugün Artvin’imiz ve Rize’miz için büyük bir gün. Milyonuncu yolcumuz Emine Ataman’ı Rize Valisi ile birlikte ağırladık. İnşallah bu sayı artarak devam edecek. Elbette Rize-Artvin havalimanının yapımı çok önemli. Ekonomik değerinin yanı sıra Türk mühendislik çalışmalarının da değerli bir örneğidir. Havaalanımızın bölgemize katkısı büyüktür. Çalışanlarımızın yakıt konusunda zamandan tasarruf etmesini sağlamaktan, trafik kazalarının azaltılmasından egzoz dumanlarının azaltılmasına kadar pek çok açıdan katkı sağlıyor. Aynı zamanda dünyanın ve ülkemizin ekonomisine, turizmine ve ticari hayatına da önemli katkı sağlıyor. “Milyonlarca insanın buna katlanacağını umuyorum” dedi.

AW104357_04

Bunlar benim için de sürpriz oldu, yaşayacağım sürpriz bile ortadan kalktı.

Ailesine sürpriz yapmak üzereyken milyonuncu sürprizini bir yolcudan aldığını söyleyen Emine Ataman, şunları söyledi: “Annem ve babam yaşlı. Kız kardeşim de hastalandı. Ben de bunu kendime sordum. Kocama gideceğimi söyledim. “Buraya yeni geldin” dedi. Tamam dedim, tekrar gideyim. Biz 10 kardeşiz ve hiçbirine geleceğimi söylemedim. Bu sabah aradılar ama geleceğimi onlara haber vermedim. Bunlar benim için de sürpriz oldu, sürpriz de ortadan kaybolmuş olacaktı. Trabzon olsa gelemezdik ama burada inip 20 dakika sonra Hemşin’e gidiyorum. Eşim ve çocuklarım geleceğimi biliyor. O kadar heyecanlıydım ki, o anda bayılacağımı sandım. Çok mutluyum. Rize-Artvin Havalimanı gelişmeyi çok kolaylaştırdı. Annem ve babam hasta olduğumu söyleyerek beni aradılar. Daha önce kardeş kardeş arıyordu. “O halde sen ya da ben gidebiliriz” dedi.

AW104357_05

(İHA)

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yoğun sis hava trafiğini de etkiledi!  acil iniş yaptıYoğun sis hava trafiğini de etkiledi! acil iniş yaptı
O ülke Ukrayna'ya 18 adet F-16 bağışlayacakO ülke Ukrayna’ya 18 adet F-16 bağışlayacak
Erdoğan'ı taklit eden Muhammed Nur Nahya'nın komik videosu!Erdoğan’ı taklit eden Muhammed Nur Nahya’nın komik videosu!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu