Güncel Haberler

Meteoroloji’den 11 il için uyarı! Kuvvetli ve yoğun kar yağışı… Prof. Dr. Orhan Şen İstanbul için açıkladı ‘Son günlerin en soğuk günü’ Son dakika 13 – 17 Ocak hava durumu

Bugün hava nasıl olacak? İstanbul’a kar yağacak mı? Hangi illerde kar yağacak? Pek çok vatandaş bu soruların yanıtını ararken meteorologlardan ve uzmanlardan açıklamalar da birbirini takip etti. Meteoroloji birçok ilde yoğun ve yoğun kar yağışı uyarısında bulundu. İşte son dakika hava durumu tahmini…

“CİDDİ KAR VAR”

Profesör. Orhan Şen, sosyal medya paylaşımında şunları söyledi: “Bugün Muş, Siirt, Bitlis ve Hakkari civarı, Trabzon’un yaylaları, Rize, Artvin, Giresun, Van’ın güneyi ve Şırnak’ın doğusunda yoğun kar yağışı var. ” dedi.

Şen, bir sonraki paylaşımında şunları söyledi: “Marmara ve İstanbul’da kar ihtimali ortadan kalktı. Önümüzdeki birkaç hafta içinde bu ihtimal gerçekleşmeyecek. Bugün İstanbul’da son günlerin en soğuk günü. Sıcaklıklar 6-10 derece artacak” Pazartesi orada hava 7 derece olacak. Salı günü ise çok yağmur yağacak.” dedi.

mutlu2

Hava Forum, paylaşımında Cumartesi günü aralıklı kar yağışı beklenen şehirlerin listesini paylaştı. Bu paylaşım şu şekilde:

“Cumartesi günü aralıklı kar yağışı beklenen şehirlerin listesi:

 • Artvin
 • Rize’de
 • Bayburt
 • Trabzon
 • Gümüşhane
 • Giresun
 • Şimdi
 • Tokat
 • Amasya
 • SAMSUNG
 • Sinop
 • Çorum
 • Kastamonu
 • bartino
 • Karabük
 • İstanbul (zaman zaman, zaman zaman)
 • Zonguldak
 • Düzce
 • Erzincan
 • Erzurum
 • Kars’ta
 • kamyonet
 • Hakkari
 • Şırnak
 • Bölünmüş”

forum1

METEOROLOJİ’DEN SON HAVA RAPORU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin tamamı parçalı ve çok bulutlu, Hatay çevreleri, Güneydoğu Anadolu’nun güneyi sağanak ve sağanak yağışlı, Batı Karadeniz kıyıları, orta ve doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Sivas, Kastamonu, Ardahan çevresi ve Ağrı’nın güney kesimleri karla karışık yağmurlu. ve kar yağması bekleniyor. Yağmur; Muş’un güneyi ile Siirt’in doğusunda kuvvetli kar yağışı, Bitlis ve Hakkari çevreleri, Trabzon, Rize, Artvin ve Giresun illerinin yaylaları, Van’ın güneyi ve Şırnak’ın doğusunda yer yer şiddetli kar yağışı bekleniyor. . Batı Marmara ile iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don oluşumunun yanı sıra yer yer sis ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek irtifa çığ tehlikesi bulunuyor.

SICAKLIK: Kuzey ve iç bölgelerde 2 ila 5 derecelik bir düşüş beklenirken, diğer lokasyonlarda önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGÂR: Rüzgârın genel olarak kuzeyden, yurdun güneydoğu kesimlerinde güneyli, hafif, zaman zaman orta şiddette, Marmara ve İç Karadeniz bölgelerinde ise kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. H). .

1

METEOROLOJİ’DEN ÖNEMLİ DUYURU

DİKKAT AĞIR VE AĞIR KAR: Yağmur; Muş’un güneyi, Siirt’in doğusundaki yaylalar, Bitlis ve Hakkari çevreleri, Trabzon, Rize, Artvin, Giresun illerinin yaylaları, Van’ın güneyi ve Şırnak’ın doğusunda yoğun kar yağışı bekleniyor. Bazı yerlerde yoğun kar yağışı bekleniyor, ulaşımda aksamalar ve su baskını bekleniyor. Buzlanma, buzlanma, don gibi olumsuz unsurlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Meteoroloji ise 11 il için sarı ve turuncu alarm verdi. Meteoroloji; Giresun, Trabzon ve Ağrı için sarı kod uyarısı verilirken, Rize, Artvin, Muş, Van, Bitlis, Siirt, Şırnak ve Hakkari için turuncu kod uyarısı verildi.

HEY

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Rüzgarın; Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve yer yer don olayı bekleniyor.

EDİRNE °C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL °C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ °C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu

TEKİRDAĞ °C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu

Ege
Parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayının yanı sıra yer yer sis ve sis bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 1°C
Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ °C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu

MUĞLA °C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ
Havanın parçalı ve çok bulutlu, Hatay çevrelerinde sağanak ve sağanak yağışlı olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayının yanı sıra yer yer sis ve sis bekleniyor.

ADANA °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA °C, 17°C
Parçalı bulutlu

ISPARTA °C, 5°C
Parçalı bulutlu

MERSİN °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu

2

İÇ ANADOLU
Bu sabah Sivas çevresinde havanın parçalı ve çok bulutlu, hafif kar yağışlı olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayının yanı sıra bölge genelinde yer yer sis ve sis bekleniyor.

ANKARA °C, 1°C
Parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR °C, 0°C
Parçalı ve çok bulutlu

KAYSERİ °C, 2°C
Parçalı ve çok bulutlu

KONYA °C, 2°C
Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ
Havanın parçalı ve çok bulutlu, Kastamonu kıyıları ve çevresinin ise karlı olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayının yanı sıra yer yer sis ve sis bekleniyor.

BOLU °C, -1°C
Parçalı ve çok bulutlu

KASTAMONU °C, -1°C
Parçalı ve çok bulutlu, karlı

SİNOP °C, 5°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 3°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

3

ORTA VE DOĞU KARADENİZ
Gökyüzünün parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinde sulu kar ve kar yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağmur; Trabzon, Rize, Artvin ve Giresun illerinin yaylalarında yoğun kar yağışı bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayının yanı sıra yer yer sis ve sis bekleniyor. Rüzgarın; Orta Karadeniz kıyılarında kuzeyli kuvvetli rüzgar (40-60 km/saat) bekleniyor.Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde ise yüksek irtifa çığ tehlikesi bulunuyor.

RİZE °C, 4°C
Parçalı bulutlu ve kar yağışlı bir hava bekleniyor. Yağışlar bol olacak ve yüksek kesimlerde kar yağışı görülecek.

SAMSUN °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DURUM °C, 0°C
Parçalı ve çok bulutlu, karlı

TRABZON °C, 4°C
Parçalı bulutlu ve kar yağışlı bir hava bekleniyor. Yağışlar bol olacak ve yüksek kesimlerde kar yağışı görülecek.

DOĞU ANADOLU
Bölgenin güneydoğusu ve Ağrı’nın güney kesiminde havanın çok bulutlu ve kar yağışlı olması bekleniyor. Yağmur; Muş’un güneyinde yoğun kar yağışı, Van’ın güneyi ve Şırnak’ın doğusunda Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar yağışı bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayının yanı sıra bölge genelinde yer yer sis ve sis bekleniyor. Bölgenin kuzeyi ve doğusunda çığ tehlikesi var.

AĞRI °C, 0°C
Çok bulutlu ve güneybatı kesimleri aralıklı yoğun kar yağışlı

Erzurum °C, -3°C
Çok bulutlu

MALATYA °C, 6°C
Çok bulutlu

°C, 3°C’DEN İTİBAREN
Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışı bekleniyor. Yağmur; Güney ilçelerde yoğun kar yağışı bekleniyor.

4

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Çok bulutlu, güney kesimlerde aralıklı yağmur, doğunun yüksek kesimlerinde ise kar yağışı bekleniyor. Siirt’in doğu kesiminde yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis ve sis bekleniyor.

VARSAYILAN °C, 8°C
Çok bulutlu, doğu kesimlerinin aralıklı yağmurlu

GAZİANTEP °C, 7°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur

MARDİN °C, 6°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur

ŞANLIURFA °C, 9°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur

Keşfetmek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu