Güncel Haberler

Irak’ın kuzeyine bir hava harekatı daha! 16 hedef imha edildi

Teröre bir darbe daha! Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyine hava operasyonu gerçekleştirildiğini duyurdu. Operasyonda 16 hedef imha edildi. Bakanlık Harekatı: “Irak’ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik ani hava operasyonlarımız devam ediyor! Terör hedeflerine yönelik ani hava operasyonlarımız devam ediyor!” açıklamalarıyla duyurdu.

16 HEDEF YOK EDİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “PKK/KCK ve diğer terör unsurlarını etkisiz hale getirerek, Kuzey Irak’tan halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve sınırlarımızın güvenliğini sağlamak amacıyla; Birleşmiş Milletler Şartı’nın 51. maddesinde yer alan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, 1 Aralık 2023 günü saat 18.30’da Kuzey Irak’ın Gara, Metina, Hakurk ve Kandil bölgelerindeki terör hedeflerine yönelik hava operasyonları düzenlendi. Düzenlenen hava operasyonlarında Bölücü Terör Örgütü’ne saldırı düzenlendi: “Sorumlu teröristlerin yer aldığına inanılan, BTÖ’nün kullandığı mağara, sığınak, sığınak ve depolardan oluşan 16 hedef imha edildi.”

MİLLİ MÜHİMMAT VURGUSU

Açıklamada: “Yapılan operasyonlarda azami miktarda milli ve yerli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi. Asil milletimizin kalbinden gelen Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi, tek bir terörist kalmayıncaya kadar, vatanımızın ve milletimizin bekası ve güvenliği için terörle mücadeleye azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bu işlemler sırasında; “Masum sivillere, dost unsurlara, tarihi ve kültürel varlıklara ve çevreye zarar gelmemesi için her türlü tedbir alınmıştır.”

İşte Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklama;

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Antalya'da dehşete düşüren kaza!  İstinat duvarının üzerine çökmesi sonucu 7 yaşındaki Mihriban hayatını kaybetti, bir çocuk ise yaralandı.Antalya’da dehşete düşüren kaza! İstinat duvarının üzerine çökmesi sonucu 7 yaşındaki Mihriban hayatını kaybetti, bir çocuk ise yaralandı.
48 ilde büyük operasyon!  Görseller paylaşıldı48 ilde büyük operasyon! Görseller paylaşıldı
Çankırı'da korkutan deprem!  AFAD tarafından açıklandıÇankırı’da korkutan deprem! AFAD tarafından açıklandı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu